banner55

Gebze ADD'den 'Kadına Şiddet ve Kadın Cinayetleri' semineri

Atatürkçü Düşünce Derneği Gebze Şubesi 18 Ocak 2020 Cumartesi günü saat 13.00’da ADD Gebze Şubesi'nde 'Kadına Şiddet ve Kadın Cinayetleri' konulu seminer gerçekleştirecek.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
15 Ocak 2020 Çarşamba 15:53
Gebze ADD'den 'Kadına Şiddet ve Kadın Cinayetleri' semineri

Atatürkçü Düşünce Derneği Gebze Şubesi 18 Ocak 2020 Cumartesi günü saat 13.00’da ADD Gebze Şubesi'nde 'Kadına Şiddet ve Kadın Cinayetleri' konulu seminer gerçekleştirecek.

Seminerle ilgili açıklama yapan ADD Gebze Şube Kadın Komiyonu Başkanı Şerife Albayrak şunları söyledi:

Kamuoyundan üzülerek takip ettiğimiz, Türkiye’nin her yerinde kendini farklı biçimlerde gösteren, giderek daha da artan kadına yönelik şiddet her gün aramızdan bir çok kadınımızı almaktadır. Son olarak yakın bir zamanda, çok yakınımızdaki Darıca’da Aslı Şahin kocası tarafından vahşice öldürülmüştür.

2019 yılı itibariyle geriye dönüp baktığımızda Türkiye genelinde 474, Kocaeli bölgemizde ise 12 kadın cinayetlerin kurbanı olmuştur. 

Kadın cinayetlerinde mahkemeler tarafından, sanığa verilen tahrik indirimleri, iyi hal indirimi, cezasızlık ve takipsizlik kararları ise mahkemelerimizin geldiği son noktayı göstermekle birlikte vicdanlarımızda derin yaralar açmaktadır.

ADD Gebze Kadın Komisyonu olarak, Aslı Şahin gibi bir kadın daha öldürülmesin diye toplumsal eşitliğin sağlanması, kadına yönelik her türlü baskı, fiziksel, psikolojik ve ekonomik şiddetin son bulması için gerek komisyon olarak, gerekse zaman zaman bölge kadınlarımız ile platformlarda bir araya gelerek mücadele etmeye devam ediyoruz.

Tüm bu nedenler ile birlikte 18 Ocak 2020 Cumartesi günü ADD Gebze Şubemizde Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu sözcüsü Melek Önder’in konuk olacağı ‘Kadına Şiddet ve Kadın Cinayetleri’ konulu seminer gerçekleştireceğiz. 

Seminer içeriğinde;
-Geçmişten günümüze kadın mücadelesi, tarihsel süreci ve gelişimi,
-6284 Sayılı Kanun ve İstanbul Sözleşmesi,
-Günümüz güncelinde yaşanan kadına şiddet ve kadın cinayetlerine dair hukuki süreç,
konularının konuşulacağı, sadece kadın özelinde olmayan ve aslında toplumsal bir yara olan ‘Kadına Şiddet ve Kadın Cinayetleri’ seminerimize tüm halkımızı davet ediyoruz.

"Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Son Güncelleme: 15.01.2020 15:56
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37