banner55

Başkan Büyükakın: Atatürk'ü saygıyla anıyoruz

Başkan Büyükakın: Atatürk'ü saygıyla anıyoruz

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
09 Kasım 2019 Cumartesi 21:05
 Başkan Büyükakın: Atatürk'ü saygıyla anıyoruz

 


Kocaeli
Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Atatürk’ün vefatının 81’inci yıldönümü nedeniyle yayınladığı başsağlığı mesajında, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kendisini milletine adayan, milletinin her alanda yücelmesi için çaba gösteren, kısa sayılabilecek yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olan büyük bir devlet adamıdır" dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük idealinin Türk milletini muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak olduğunu hatırlatan Başkan Büyükakın sözlerine şöyle devam etti:

Onun ideali millî iradenin, millet egemenliğinin her şart altında korunması ve savunulması olmuştur. Bizler de omuzlarımıza yüklenen görevi başarıyla yerine getirme gayretiyle yüce milletimizin hizmetinde, özveriyle çalışmaya devam ediyoruz. Türkiye’miz, Gazi Mustafa Kemâl Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizde, istikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye, demokrasinin standartlarını her geçen gün daha da yükseltmeye devam edecektir. Bu amaçla ülkemizi 2023 ve 2071 hedeflerine ulaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu düşüncelerle, vefatının 81’inci yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile birlikte, milleti için canını feda etmiş tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi; şükranla ve saygıyla anıyorum” dedi.

Son Güncelleme: 09.11.2019 21:10
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37