banner55

Burcu Çetinkaya'dan, Çanakkale mesajı

Op.Dr. Burcu Çetinkaya Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlandı.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
18 Mart 2020 Çarşamba 15:02
Burcu Çetinkaya'dan, Çanakkale mesajı

Op.Dr. Burcu Çetinkaya Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlandı.

Burcu Çatinkaya mesajında Çanakkale müdafaası ve deniz zaferinin ordu, millet bütünleşmesiyle kazanılmış eşsiz bir zafer olduğunu belirtti.

Milletimizin tarih boyunca savaş meydanlarında kazandığı zaferlerde en büyük manevi kuvvet kaynağının şehitlik ve gazilik gibi üstün değerler olduğunu vurgulayan Burcu Çetinkaya, "Tarihte eşine az rastlanır bu destansı zafer, milletçe sahip olduğumuz şehitlik bilinciyle kazanılmıştır.
Şehitlik duygusuna sahip olan bir insan asla kaybetmeyeceğini bilir. 
Milletimiz, 18 Mart 1915'te Çanakkale'de üstün cesaret ve özveriyle direnmiş, özgürlük ve bağımsızlık tutkusu, silah ve teknolojik olarak güçlü orduları bozguna uğratmıştır. Bizler birlik ve beraberliğimizin simgesi olan aziz şehitlerimizi sadece 18 Mart'ta değil, her zaman hatırlayacak, bizlere bıraktıkları emaneti ilelebet koruyacağız" dedi.

Çetinkaya, "18 Mart Şehitler Günü vesilesiyle, Çanakkale'de ve Kurtuluş Savaşı'nda sergiledikleri kahramanlıklar ve fedakârlıklarla bizlere bu vatanı emanet eden Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bağımsızlığımızı ve güvenliğimizi korumak için canlarını feda eden tüm kahraman şehit ve gazilerimizi saygı ve şükranla anıyoruz" dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37