banner55

GEBZE CENTER AVM, Sıfır Atık Projesi ile doğayı koruyor

Gebze Center AVM, Sıfır Atık Projesiyle daha temiz yarınlar için çalışıyor.

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
29 Aralık 2020 Salı 12:08
GEBZE CENTER AVM, Sıfır Atık Projesi ile doğayı koruyor

Bu sene 10. yılını geride bırakan Gebze Center AVM, çevre kirliliğinin önlenmesi, atık oluşumunun azaltılması ve gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak için ‘Sıfır Atık’ ilkesi ile faaliyetlerini sürdürüyor. Geçen yıl Sıfır Atık Belgesi ve Atık Getirme Merkezi Belgesi alan AVM, başlattığı “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Atık Getirme Merkezi kurarak 7 kategoride aylık 25 ton atığın dönüştürülmesini sağlıyor.

Gebze ve bölge halkı için önemli bir yaşam merkezi haline gelen Gebze Center AVM, hayata geçirdiği projelerle çevre kirliliğinin önlenmesi ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakılması için çalışmalarını sürdürüyor. AVM uygulamaya koyduğu Sıfır Atık Projesi kapsamında 2019 yılında kurduğu Atık Getirme Merkezi ile 2 yılda yaklaşık 293 ton atığın geri dönüşümünü sağladı.

Gebze Center AVM Atık Getirme Merkezi’nde kağıt, metal, cam, plastik, pil, elektronik cihazlar ve tekstil ürünleri olmak üzere 7 kategoride atıklar toplanıyor ve geri dönüştürülerek belediyenin yetkilendirdiği firmaya teslim ediliyor. En çok kağıt ve plastik atıkların dönüştürüldüğü Gebze Center AVM Atık Toplama Merkezi’nde aylık ortalama 25 ton atığın dönüştürülmesi sağlanıyor. 08.00-20.00 saatleri arasında 12 saat iki personeli ile hizmet veren Gebze Center AVM Atık Getirme Merkezi’ne isteyen herkes dışarıdan atıklarını bırakarak geri dönüşüme ve daha temiz bir doğa için çalışmalara destek olabiliyor.

2 YILDA 293 TON DEĞERLENDİRİLEBİLİR ATIK DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Gebze Center AVM Atık Getirme Merkezi, kurulduğu 2019 yılından bugüne kadar yaklaşık 293 ton değerlendirilebilir atığı dönüştürerek çevreye büyük katkı sağladı. Gebze Center AVM bugüne kadar; 119 ton kâğıt dönüştürerek 351 ağacı kâğıt üretimi için kesilmekten kurtarırken, 87 ton plastik dönüştürerek petrol tüketiminin 8 bin 96 litre azaltılmasını sağladı. AVM; 32 ton cam dönüştürerek 32 ton hammadde, 28 ton metal dönüştürerek de 86 ton hammadde elde edilmesine ön ayak oldu.

GÜVENLİ VE DOĞA DOSTU BİR ALIŞVERİŞ

Uyguladığı hijyen kuralları ile güvenli ve keyifli alışveriş deneyimi sunan Gebze Center AVM, sorumlu marka anlayışı ile çevreci uygulamaları hayata geçiriyor. Daha temiz bir çevre ve sürdürülebilir bir dünya için faaliyetlerini sürdüren AVM, geçen yıl Sıfır Atık Yönetim Sistemini kurarak T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen Sıfır Atık Belgesi ve Atık Getirme Merkezi Belgesi’ni almaya da hak kazanmıştı. Gebze Center AVM, uygulamaya aldığı hijyen ve güvenlik önlemleriyle de geçtiğimiz günlerde TSE - COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı kapsamında güvenli hizmet belgesi almıştı.

Türkiye’nin önde gelen ticari gayrimenkul yönetim şirketi FİBA Commercial Property Management (FİBA CPM) hakkında ayrıntılı bilgiye www.fibacpm.com.tr adresinden ulaşılabiliyor. FİBA CPM yönetiminde faaliyetlerini sürdüren Gebze Center AVM hakkında ayrıntılı bilgi için www.gebzecenter.com.tr adresi ziyaret edilebilir.

FİBA COMMERCİAL PROPERTY MANAGEMENT HAKKINDA

FİBA CP çatısı altında faaliyet gösteren AVM kiralama ve yönetim şirketi FİBA Commercial Property Management (FİBA CPM) 2018 yılında kuruldu. Sektörü takip ederek kiracı, müşteri ve yatırımcı taleplerini en verimli koşullarda bir araya getirmeyi amaçlayan FİBA CPM, alışveriş merkezlerinde ileri standartları oluşturarak kiracılar için ideal ortamı sunarken, kurumların ciro artışına da katkıda bulunmak amacıyla faaliyet gösteriyor. FİBA CPM hali hazırda Gebze AVM ve FİBA CP sahipliğinde olan Çin - StarMall, Romanya - Plaza Romania ve Bucuresti Mall, Moldova - Shopping Malldova, Türkiye’de ise İnegöl AVM, M1 Konya AVM, M1 Adana AVM ve M1 Gaziantep AVM projelerinin yönetimini üstleniyor. www.fibacpm.com.tr

Son Güncelleme: 29.12.2020 12:12
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37