banner55

Kafkaslar'dan unutulmaz gösteri

Kafkaslar'dan unutulmaz gösteri

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
25 Şubat 2019 Pazartesi 22:09
 Kafkaslar'dan unutulmaz gösteri
İzmit'te Amra Kafkas Halk Dansları ekibi yaptığı gösteri ile geceye katılan herkesi kendine hayran bıraktı. 

İzmit'te 2012 yılında Kafkas Dans Eğitmeni İlker Yar tarafından kurulan ve kurulduğu günden beri hem Kocaeli’yi hem de Türkiye’yi yurt içi ve yurt dışı birçok organizasyonda temsil eden Amra Kafkas Halk Dansları ekibi gerçekleştirdiği gösteri ile büyük beğeni topladı. 

İzmit Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen gurubun dans gösterisine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nermin Tol, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Emlak Daire Başkanı Cesur Arıcan, Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Levent Yılmaz, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Aydın, Kocaeli Kafkas Kültür Derneği Başkanı Erdal Çatan ve gösteriyi izlemeye gelen çok sayıda seyirci katıldı. 
GÖSTERİ AYAKTA ALKIŞLANDI

Genel sanat yönetmenliğini İlker Yar ve eğitmenliğini Cihat Agırba’nın üstlendiği ve yaklaşık 50 kişiden oluşan Amra Kafkas Halk Dansları ekibinin gösterisinde Kuzey Kafkasya’ya özgü dans figürleri, modern dans figürleri ile harmanlanarak ortaya yeni bir tarzın çıktığı gösteride, ekip üyelerinin performansı göz doldurdu. 

Yaklaşık 2 saat süren gösterilerde büyükler, orta yaş kategorisi ve küçükler kategorisinde dansçılar gösterilerini sundu. Gösterilerin sonunda seyirciler gösterileri ayakta alkışladı. 

Gösterinin sonunda konuşma yapan İlker Yar, grubun son 3 yıldır Avrupa’da birçok önemli organizasyona katıldığını yine bu yaz Avrupa turnesine çıkarak Kocaeli’yi temsil edeceğini söyleyerek geceye katılanlara katılımlarından dolayı teşekkür etti. 
Son Güncelleme: 26.02.2019 00:19
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37