banner55

Yeni bir dünya düzenine açılan pencere D-8

Yeni bir dünya düzenine açılan pencere D-8

Yavuz ERCAN
Yavuz ERCAN
19 Haziran 2019 Çarşamba 16:33
 Yeni bir dünya düzenine açılan pencere D-8


Yeniden
Refah Partisi Gebze Kadın Kolları AR-GE Başkan'ı Kübra Nur DURSUN D8 'İslam Birliği' Yıl dönümü münasebetiyle basın açıklaması yaptı.

Kübra Nur Dursun açıklamasında şunları söyledi:


D-8’ler yalnızca bünyesinde bulunan üye ülkelerin değil, tüm dünyada ezilen ve temel ihtiyaçlarından mahrum bırakılan mazlum insanlar için de yeni ve adil bir dünyanın tesisini hedefleyen tarihin en kapsamlı birliğidir.

54. Refah-Yol iktidarının Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan, D-8’leri oluştururken çok büyük ve önemli bir yapının temelini atmıştır. Tüm insanlık için yeni ve yaşanabilir bir dünya projesi ile Adil Düzenin yalnızca İslam âlemi için değil, yeryüzünde nefes alan her canlıya gerekli bir nizam olduğu gerçeğini ortaya koymuştur.

Günümüz dünyasının geldiği noktada buna ne kadar çok ihtiyaç olduğu da en önemli işarettir. İslam dünyasının ve tüm dünyanın beklentilerine karşılık verecek, dünyadaki sömürü ve zulüm düzenine karşı potansiyel yapısı ile gerekli yaptırımlar uygulayabilecek bu organizasyonun gerektiği gibi desteklenmesi ve D-60, D-160 olarak güçlendirilmesinin sağlanması üzerimize vazifedir. 
Bu sebeple ‘Adil Yeni Bir Dünya’nın kurulup korunması için D8(İslam Birliği) projesinin bir an önce hak ettiği değeri görerek, yürürlüğe girmesinin önemini bir kez daha vurguluyoruz dedi.

Son Güncelleme: 19.06.2019 16:34
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner51

banner34

banner38

banner57

banner33

banner37